Kontor tilbydes

Centralt på Østerbro

Opsat 25. november 2009 14:25

Er du journalist, fotograf, arbejder du med grafik, film, webudvikling, webdesign eller indhold til netformidling? Så skulle du måske slå dine folder i Congohuset sammen med andre selvstændige, som understøtter hinandens virksomhed.

Congohuset, der ligger i et hyggeligt baghus lige ved Trianglen, er et kreativt kontorfællesskab, hvor vi lige nu har ledige arbejdspladser.

Vi beskæftiger os med mange former for journalistik, kommunikation, undervisning og fotografi, men vi er også interesserede i at få kreative indenfor i huset: grafikere, filmfolk, webdirectors, designere, udviklere, flashekvillibrister eller andet. Individuelle eller i team.

En arbejdsplads koster 3.000 om måneden. Vi forventer, at du er selvkørende, men er du god, kan du regne med også at hente opgaver i samarbejdet med os andre i huset.
Ring til en af os - eller kig ind på Østerbrogade 41A.

Vi glæder os til høre fra dig…

Journalist Ib Keld Jensen 22376122
Journalist Poul Høegh Østergaard 40730700
Journalist Camilla Lærke Mors 26797970
Journalist Tommy Kaas 27268818
Journalist Lizette Ottensten 20237921
Fotograf Niels Jørgensen 40260515
Fotograf Willi Hansen 40320717

Fotograf Jesper Ludvigsen 26176425.

Kontakt

Journalist og partner
Tommy Kaas
Lykkesholms Allé 2 A, 3.
1902 Frederiksberg C
Danmark
Telefon70 20 07 44
Mobiltelefon27 26 88 18
Email
FreelanceGruppen
banner
Opret profil Login
Udskrift af http://www.freelancegruppen.dk/opslagstavlen/kontor_tilbydes.php?id=969 (20-04-2014 23:07:31)